В аутсорсингових компаніях зарплати сеньйорів дещо нижчі за інші компанії ($3800 проти $4000 загалом). Ті, для кого JavaScript є основною мовою програмування, віддають перевагу бібліотеці React.js (70%), далі за популярністю — Angular (19%). Також вони частіше використовують Vue.js (22%), jQuery (12%), React Native (10%), WordPress (3%), ніж ті, в кого основна мова програмування TypeScript. Хто такий фронтенд-розробник, якою мовою він пише, які фреймворки використовує, де мешкає та скільки заробляє. Проаналізували 1440 анкет Front-end Developers літнього зарплатного опитування та відповіли на всі ці питання.
Їх обов’язок — обробити написаний CSS код, перш ніж він буде опублікований на веб-сайті та перетворити його в читабельний код, зручний для різних браузерів. Препроцесори полегшують та прискорюють роботу розробника і пришвидшують весь процес автоматизації верстки сайтів. Frontend часто вважається одним із найдоступніших шляхів для початку кар’єри розробника ПЗ. Є думка, що технології, пов’язані з програмуванням інтерфейсної частини веб-продуктів і послуг, як-от HTML, CSS і JavaScript, вимагають менше досвіду в ІТ, ніж Backend чи Fullstack. Як і решта ІТ-спеціалістів, більша частина фронтенд-фахівців мають вищу освіту (86% фронтендерів і 87% розробників загалом). Дещо рідше, у порівнянні з іншими розробниками, вони вчилися в КПІ (12% проти 14% серед усіх розробників) і дещо частіше — у невеликих чи непрофільних вишах (55% проти 49%).
Что вы получите
Робота і обов’язки frontend і backend девелоперів найчастіше розділені, але іноді виникає необхідність у програміста вирішувати проблеми як на стороні сервера, так і в клієнтської частини. Досить часто можна зустріти фахівців, які можуть поєднувати frontend і backend, вони абсолютно впевнено себе почувають як з однієї так і з іншої точки зору. Можна розвиватися у своїй області, освоюючи все нові і нові технології та інструменти.
Тому попит на frontend-розробників був і буде високим, фахівців на ринку не вистачає. Фронтенд — один з найпростіших шляхів потрапляння до IT-кухні разом із тестуванням. Навчання за даною спеціальністю легше, ніж на Java або C#/.NET Developer`a, проте є одна неприємна тенденція для новачків. Через простоту потрапляння до фронтенду роботодавці змушені завищувати планку вимог, тому іноді у вимогах вакансії до джунів можна зустріти такий стек, немов шукають повноцінного Middle розробника. Якщо сюди додати велику конкуренцію за місце фронтенд-джуна, картина стає ще сумніше.
Як стати Fullstack-розробником з нуля і знайти першу роботу
Кожен проект над яким працює розробник, потребує умінь роботи з певними фреймворками. Знання самої мови — це одне, але вміння працювати з фреймворками — це додаткова навичка, frontend вакансії і без неї ви не зможете створити якісний проект для клієнта. Найпопулярнішими фреймворками є Angular, React і Vue.js і ознайомлення з одним із них це великий плюс.
- Іншими словами бекенд – це все те, що відбувається на стороні сервера і що залишається невидимим користувачеві (сам сервер теж є частиною бекенду, тільки апаратного).
- Виняток — початківці з досвідом роботи до року, їхні зарплати не залежать від рівня англійської.
- Fullstack Development – це Frontend і Backend в одному флаконі.
- По суті, фронтенд – це все те, що бачить користувач при відкритті web-сторінки.
- Слово “фронтенд” все частіше можна зустріти не тільки на просторах мережі, але і в бесіді у звичайних дружніх тусовках.
- Не варто соромитись своєї необізнаності в чомусь, адже робота над помилками сприяє самовдосконаленню і професійному розвитку.
Я тому приклад, адже не маю профільної освіти (хіба один предмет «Алгоритмічні мови та основи програмування» на перших курсах вчив). Специфіка Front-End розробки й загалом програмування якраз цікава тим, що тут не потрібна супер профільність. Я тут дуже люблю проводити аналогію з інструментами теслі. Так, є люди, які навчилися забивати цвяхи молотком, і вони намагаються розв’язати всі завдання за допомогою молотка.
Технічні навички Front-end розробника
IT-фахівець зі створення клієнтської сторони веб-додатків іменується FrontEnd розробником. А якщо ви новачок, то спілкуватися й знайомитися — це ваш обов’язок. А от завдання Junior Developer’а в нормальних компаніях і колективах — вчитися на практиці. До нього не висувають якихось надзвичайних вимог чи очікувань. Також намагайтеся конструктивно сприймати фідбек від колег, коректно озвучуйте свою незгоду, якщо справді не згодні.
Логіка web-додатку розподілена між сервером і клієнтом, зберігання даних здійснюється переважно на сервері, обмін інформацією відбувається у мережі. Простіше кажучи, це те, що бачить користувач і які дії виконує кожен раз, коли підключається до мережі інтернет і відкриває будь-який браузер. В залежності від проекту, можуть бути й інші компоненти, що дозволять швидко й безперешкодно працювати з сайтом. У наш час в інтернеті можна знайти безліч відкритих джерел інформації.
Сумніваєтесь чи підійде вам сфера ІТ?
Якщо ви новачок в ІТ-індустрії і хочете вивчити фронтенд з нуля, то курси за направленням frontend будуть правильним рішенням. Для новачків курси послугують твердою базою на шляху до просунутого рівня, а ментори в DAN.IT education допоможуть освоїти її з огляду на ваші наявні знання та побажання. Що стосується підвищення рівня кваліфікації з позиції junior до senior – в перших двох випадках шанси стати синьйором і / або тім-лідом практично однакові, все залежить від вашої завзятості рости і вчитися. У третьому випадку вам може знадобиться трохи більше часу, адже змінивши напрямок, ви можете зістрибнути з позиції senior frontend на junior backend. Деякі роботодавці абсолютно не відрізняють фронтенд-розробника від верстальника, пред’являючи до претендента на вакансію фронтенд-розробника вимоги, що абсолютно не відносяться до його профілю.
Тому дерзайте, проходьте навчання, стартуйте в IT з цією спеціалізацією і досягайте успіхів. Найвища медіанна зарплата фронтендерів в аутстафінгових компаніях — $3000 — завдяки великій частці спеціалістів рівня Senior і вище (47%). Далі йдуть продуктові компанії, в яких теж багато сеньйорів+ (40%) і мідлів (44%), — $2800. Дещо нижча медіанна зарплата в стартапах та аутсорсі ($2350 та $2200 відповідно). У цих компаніях приблизно третина фронтендерів — джуніори чи інтерни.
Як фронтенд так і бекенд розробники часто стикаються в своїй роботі з версткою за допомогою HTML та CSS. Тому знання HTML та CSS це must have для front-end розробника. А ось щоб просуватися далі, знадобиться як досвід https://wizardsdev.com/ роботи та портфоліо успішних проектів, так і софт-скіли, на які сьогодні наймачі роблять чи не більший акцент. Серед фронтендерів вища частка жінок, ніж серед інших розробників — 12% проти 8% загалом у розробці.
Однією з найрозвиненіших і необхідних областей програмування є Front end розробка. Без неї не обходиться жоден web-сайт або web-додаток, які створюються щоденно у величезній кількості. І в перспективі затребуваність у розробці сайтів та додатків буде лише зростати. Не кожна людина зможе для себе вибудувати чіткий план вивчення нової спеціальності. Для швидкого, і найголовніше, якісного результату краще знайти собі ментора — фахівця в даній сфері, який буде направляти та контролювати ваше навчання. Як і у багатьох IT професій, у frontend-розробника є кілька варіантів для подальшого розвитку.
Фреймворки CSS зведуть до мінімуму обсяг роботи, який потрібно виконати, і прискорять процес кодування. Якщо витратити деякий час та розібратись як працюють інструменти розробника, то можна значно підвищити свою продуктивність. Натискаючи кнопку «Підписатися», ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Колишній студент GoIT, якого після випуску з руками та ногами забрали до нашої вебстудії GoWeb. За наступні кілька років Ярослав прокачав скіли ментора та викладача.